wersja testowa serwisu

Oddaj swój głos, aby Twoja gmina otrzymała piękny, nowy maszt z flagą Polski. Brakuje zaledwie kilkudziesięciu głosów

Oddaj swój głos, aby Twoja gmina otrzymała piękny, nowy maszt z flagą Polski. Brakuje zaledwie kilkudziesięciu głosów

Na rządowej stronie internetowej, pojawił się projekt pod nazwą „Pod biało-czerwoną". Akcja zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu nowych, pięknych masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. 

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy.

Jak mówią przedstawiciele kancelarii premiera - Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie.

„Pod biało-czerwoną" to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. 

Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. 

Rządzący dzięki projektowi chcą także budować wspólnotę i wzmacniać ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego.

W Gminie Łęczyca, liderką projektu - osobą odpowiedzialną za koordynowanie akcji, jest radna powiatowa - Monika Twardowska.

- Chcąc aktywnie wesprzeć inicjatywę "Pod biało-czerwoną", zgłosiłam się i zostałam liderem projektu w gminie Łęczyca. Moim zadaniem jest propagowanie wśród mieszkańców idei powstania na terenie gminy Łęczyca masztu z Polską flagą oraz zachęcania ich do oddawania głosów poparcia. Sukces mogą zapewnić tylko mieszkańcy włączając się w akcje i oddając głos na stronie - mówi radna Monika Twardowska.

Do tego, aby gmina otrzymała nowy, przepiękny maszt z flagą brakuje zaledwie kilkudziesięciu głosów.

Aby zagłosować, wystarczy kliknąć w poniższy przycisk, wypełnić krótki formularz i udostępnić informację dalej. Czasu nie pozostało zbyt wiele.

Wystarczającą ilość głosów, aby otrzymać nowy maszt z flagą zebrały już trzy gminy z naszego powiatu: Gmin Daszyna, Świnice Warcie oraz Piątek.

UWAGA: Aby głos był ważny, w formularzu należy podać prawidłowe imię i nazwisko lidera:

  • Gmina Łęczyca: Monika Twardowska
  • Gmina Witonia: Ewa Banasiak
  • Gmina Góra św. Małgorzaty: Włodzimierz Frankowski
  •