wersja testowa serwisu

Oddział Nefrologii w skierniewickim szpitalu wstrzymuje przyjmowanie pacjentów. Koronawirus zbiera żniwo wśród personelu

wss

Władze Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach poinformowały, że Oddział Nefrologii wstrzymuje przyjęcia pacjentów. Ma to związek ze wzrostem zachorowań na Covid-19 wśród personelu lekarskiego i pielęgniarskiego.

- Deklaruję zarazem, że w najbliższym czasie cały personel w/w Oddziału mający styczność z pacjentem, u którego uzyskany został dodatni wynik testu na obecność Sars-Cov-2, jak również wszyscy pacjenci, którzy zetknęli się w/w pacjentem chorym na Covid-10, zostaną poddani testom na obecność koronawirusa - informuje Dariusz Diks, Zastępca Dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej. - Po wykluczeniu zakażenia Oddział zostanie natychmiast uruchomiony w pełnym zakresie. Do tego czasu na Oddziale obowiązywać będzie szczególny reżim sanitarny i izolacja od pozostałych Oddziałów, z uwzględnieniem konieczności zapewnienia pacjentom, którzy nadal pozostają pod opieką Oddziału, odpowiedniej do ich stanu zdrowia opieki medycznej.