wersja testowa serwisu

Odebrali z paczkomatu przesyłki pochodzące z przestępstwa. Policja poszukuje tych mężczyzn

Untitled

Policjanci z IV Komisariatu Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi poszukują sprawców włamania na konto w serwisie aukcyjnym, którzy dokonali szeregu zakupów na kwotę kilku tysięcy złotych. Część z zakupionych towarów zdążyli odebrać.

Sprawcy wykorzystując konto pokrzywdzonego zamawiali głównie podzespoły komputerowe, smartfony, przedmioty kolekcjonerskie, czy doładowania do gier internetowych. Dzięki szybkiej reakcji właściciela konta, część zamówień została anulowana przed wysłaniem do odbiorcy. Policjanci zabezpieczyli nagrania monitoringu z chwili odbioru paczek z paczkomatu w Sieradzu w dniach 18 i 19 czerwca 2020 roku. Na zabezpieczonych nagraniach widocznych jest dwóch młodych mężczyzn, którzy wspólnie, korzystając z aplikacji w telefonie komórkowym, odbierają przesyłki zamówione z konta pokrzywdzonego.

RYSOPIS:

Pierwszy mężczyzna - wiek około 18 – 20 lat, szczupłej budowy ciała, ciemne, kręcone włosy do ramion, na jednym z nagrań ubrany jest w ciemne spodnie i czerwoną bluzę z kapturem, na drugim w krótkie spodenki koloru niebieskiego, niebieską podkoszulkę typu t-shirt, na plecach ma jasnoniebieski plecak, czarne buty sportowe.

Drugi mężczyzna – wiek około 18 – 20 lat, szczupłej budowy ciała, krótkie, jasne włosy, wygolone po bokach. Na jednym nagraniu ubrany jest w czarną bluzę w białe wzory i czarne spodnie, na drugim w czarne spodenki sportowe z białymi paskami po bokach, czarną koszulkę typu t-shirt z żółtym logotypem na piersi, czarne buty sportowe.

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców proszone są o kontakt z IV Komisariatem Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przy ul. Kopernika 29/31 telefonicznie pod numerami; 47 841 23 14 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00 lub 47 841 23 01 oraz 47 841 23 04 całodobowo z Dyżurnym jednostki. Telefon alarmowy 112.

źródło: KPP w Sieradzu