wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja

Odkryj nieznaną Łęczycę. Powstała specjalna aplikacja

Bez-nazwy-1

Łęczyca w dawnych czasach była kulturowym tyglem, scalającym ze sobą różne tradycje. Brama poznańska, cerkiew prawosławna czy synagoga – to tylko niektóre z miejsc, które kiedyś odgrywały istotną rolę w życiu mieszkańców Łęczycy, a dziś grozi im zapomnienie. Na szczęście, dzięki postępowi technologicznemu, te oraz inne, wspaniałe, obiekty dostępne są na wyciągnięcie ręki. Razem ze specjalną aplikacją odkryj historię Łęczycy.

Mobilny Asystent Turystyczny – tak nazywa się aplikacja, którą pobrać można na telefony z systemem Android oraz iOS. Korzysta ona z systemu rzeczywistości rozszerzonej, dzięki czemu zobaczymy w trójwymiarze jak kiedyś prezentowały się miejsca, które znamy dzisiaj.

Na terenie miasta rozmieszczonych jest 15 tabliczek. Każda z nich odpowiada jednemu historycznemu obiektowi. Wystarczy, za pomocą aplikacji, zeskanować tabliczkę. Naszym oczom ukaże się wizualizacja 3D, a lektor opowie nam historię tego miejsca.

Postęp technologiczny daje nam masę nowych możliwości. W celu poszerzenia oferty turystycznej naszego miasta, zdecydowaliśmy się na aplikację, która niesie ze sobą walor rozrywkowy oraz edukacyjny. To wspaniała okazja do poznania, jakże bogatej historii, naszego miasta, dlatego zachęcam do korzystania z niej zarówno przybywających do Łęczycy, jak i mieszkańców – mówi Burmistrz Paweł Kulesza.

Chcę aplikację! Co mam zrobić?

Aby pobrać aplikację na telefon z systemem Android, wystarczy wejść w Sklep Play i w wyszukiwarce wpisać: „Mobilny Asystent Turystyczny". Po kliknięciu w przycisk „Pobierz" aplikacja zostanie ściągnięta na nasz telefon i automatycznie zainstalowana.

W celu pobrania mapy Łęczycy należy, po uruchomieniu aplikacji, kliknąć ikonkę w prawym górnym rogu i z listy miast wybrać Łęczycę. Gdy aplikacja poinformuje nas o pobraniu mapy, będziemy gotowi na historyczną podróż.