Odpowie za kradzież baków i posiadanie narkotyków. 29-latek zatrzymany przez policję

Odpowie za kradzież baków i posiadanie narkotyków. 29-latek zatrzymany przez policję

Policjanci z łęczyckiej komendy ustalili i zatrzymali 29-latka podejrzanego o kradzież 11 baków samochodowych. Mienie warte klika tysięcy złotych trafiło już do właściciela. Poza przestępstwem kradzieży, które jest zagrożone karą do 5 lat więzienia mężczyzna odpowie za posiadania narkotyków. Kryminalni przechwycili blisko 15 gramów substancji psychoaktywnych, których był właścicielem.

5 maja 2022 roku policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży 11 zbiorników paliwa z terenu jednej z firm działających w powiecie łęczyckim. Urządzenia były tam przechowywane puste, po tym jak wcześniej zostały zdemontowane z aut ciężarowych. Kiedy sprawą zajęli się policjanci, jeszcze tego samego dnia skradzione mienie, warte kilka tysięcy złotych, tafio do właściciela.

Kryminalni namierzyli je na skupie złomu a dalej ślad doprowadził ich do miejsca zamieszkania podejrzanego. Tam, przeszukując pomieszczenia zajmowane przez 29-latka, przechwycili 75 sztuk tabletek ecstasy i dilerkę z mefedronem. Szybko wyszło na jaw, że to nie jedyne narkotyki, których jest właścicielem. W skarpie usypanej z kamieni, która znajdowała się tuż obok jego miejsca zamieszkania usiłował zataić posiadanie kolejnych. 

Sprawdzając własne ustalenia, śledczy zabezpieczyli tam saszetkę z wagą elektroniczną i 8 gramową porcją mefedronu. Łącznie policjanci przechwycili blisko 15 gramów substancji psychoaktywnych. Za posiadanie narkotyków grozi 3 lat więzienia. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą nawet do lat 5 pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Łęczycy