wersja testowa serwisu

Ogromne dofinansowanie na Żłobek Miejski. W Łęczycy powstaną nowe miejsca opieki nad dziećmi

pieniadze5

Miasto Łęczyca uzyskało dofinansowanie w wysokości 727 961,70 zł na realizację projektu: „Nowe miejsca opieki nad dziećmi do lat 3 w Łęczycy".

Pieniądze zostały przyznane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. W ubiegłym tygodniu Burmistrz Paweł Kulesza podpisał umowę.

Projekt realizowany będzie przez 2 lata, a za jego realizację odpowiedzialny będzie Żłobek Miejski w Łęczycy. Tak duże dofinansowanie w praktyce oznacza, że pieniądze będą przeznaczone na funkcjonowanie placówki, m.in. na nowe miejsca opieki.

Zadowolenia z tego faktu nie kryje Burmistrz Paweł Kulesza, który zwraca uwagę na istotną rolę realizacji programów prospołecznych w naszym mieście.

Pandemia mocno uwypukliła problemy trapiące mieszkańców i są one w głównej mierze związane z aspektami społecznymi. Zamknięcie żłobków i przedszkoli stanowiło duży problem dla pracujących rodzin, dlatego cieszę się, że udało nam się pozyskać dofinansowanie. Przeznaczone zostanie ono nie tylko na funkcjonowanie żłobka, ale także na utworzenie nowych miejsc opieki. Mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się realizować podobne projekty.