wersja testowa serwisu

Ogromny pożar młyna wodnego w miejscowości Ruda. W akcji osiem zastępów strażaków

Ogromny pożar młyna wodnego w miejscowości Ruda. W akcji osiem zastępów strażaków
fot. KM PSP w Skierniewicach

Do bardzo dużego pożaru doszło dzisiaj (14 stycznia) w miejscowości Ruda (gm. Skierniewice). Ogień pojawił się w nieczynnym młynie nad rzeką Rawką.

Zgłoszenie w tej sprawie do stanowiska kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach wpłynęło kilka minut przed godziną 5:00. Na miejsce zadysponowano liczne siły i środki z PSP i OSP.

- Działania utrudnione ze względu na niską temperaturę, droga w kierunku Bartnik zamknięta przy skręcie na Budy Grabskie. Brak osób poszkodowanych na tą chwilę - informują w krótkim komunikacie przedstawiciele KM PSP w Skierniewicach.

Pożar objął cały budynek, który spłonął doszczętnie - jedyne, co pozostanie, to jego konstrukcja. Jak dodają strażacy, uszkodzeniu uległa sieć energetyczna i telekomunikacyjna, czego skutkiem jest brak prądu w okolicy.

Niestety to nie jedyny pożar, z którym dzisiaj walczyli strażacy z powiatu skierniewickiego. O wiele bardziej tragicznie zakończyło się zdarzenie w miejscowości Wycinka Wolska. Szczegóły w TYM MIEJSCU.

Zobacz zdjęcia: