wersja testowa serwisu

Okradali domy na terenie powiatu łęczyckiego, zostali zatrzymani przez policję. "Wpadł" także paser

Okradali domy na terenie powiatu łęczyckiego, zostali zatrzymani przez policję. "Wpadł" także paser
fot. KPP w Łęczycy

Kryminalni z łęczyckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem. Ich celem były niezamieszkałe, remontowane domy, skąd kradli między innymi elektronarzędzia. Straty jakie wyrządzili swoją przestępczą działalnością sięgają kilku tysięcy złotych. Odpowiedzialności karnej nie uniknie także 41-letni paser. Cześć skradzionego mienia, w tym motocykl, policjanci odzyskali.

Od stycznia do marca 2021 roku policjanci otrzymali zawiadomienia o trzech kradzieżach z włamaniem. Sprawcy okradali niezamieszkałe, remontowane domy na terenie gminy Łęczyca i Góra Świętej Małgorzaty.

- Aby wejść do środka, wyłamywali zamki w drzwiach i oknach. Wnętrza okradali między innymi z elektronarzędzi i armatury łazienkowej. Podczas jednego z włamań dodatkowo ich łupem padły dwie gitary i motocykl marki Jawa. Straty jakie wyrządzili swoją przestępczą działalnością sięgają kilku tysięcy złotych - informuje st. asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

Od początku nad wykryciem włamywaczy pracowali policjanci z wydziału kryminalnego. Wnikliwa analiza zebranych dowodów w opisanych sprawach doprowadziła policjantów do dwóch mieszkańców powiatu łęczyckiego. 2 marca 2021 roku funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn w wieku 36 i 42 lat podejrzewanych o te włamania. Ponadto, jeszcze tego samego dnia, w ręce stróżów prawa wpadł 41-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, który nabył mienie pochodzące z przestępstwa. Zatrzymany 41-latek usłyszał zarzut paserstwa, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Śledczy przedstawili 42-latkowi trzy zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat więzienia. 36-latek odpowie za dwa włamania, jednak działał on w warunkach recydywy, więc grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali część skradzionych elektronarzędzi oraz motocykl, które niebawem powrócą do właścicieli.

źródło: KPP w Łęczycy