wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja
  • BHP Łęczyca

Okradli sklep przy ul. Bohaterów Westerplatte i zaatakowali ekspedientkę. Grozi im po 10 lat więzienia

249-116249

Zarzuty kradzieży rozbójniczej usłyszeli dwaj mężczyźni, którzy okradli sklep na osiedlu Rawka w Skierniewicach, a następnie próbowali opuścić go nie płacąc za produkty. Przeszkodziła im ekspedientka, wobec której byli agresywni i kierowali groźby.

W piątek, 10 lipca 2020 roku około godz. 9:30 skierniewiccy policjanci interweniowali w sprawie zdarzenia w sklepie przy ul. Bohaterów Westerplatte. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że dwaj mężczyźni weszli do sklepu, zabrali z półek i ukryli w reklamówce różne produkty chemiczne i alkohol, a następnie postanowili opuścić sklep nie płacąc za nie.

- Kiedy na kradzież zareagowała ekspedientka, próbująca zamknąć drzwi od sklepu, spotkała się z agresywnym zachowaniem mężczyzn, którzy dodatkowo grozili jej chcąc w ten sposób zmusić kobietę do otworzenia drzwi - informują mundurowi.

Na miejsce przyjechał właściciel sklepu, a także policjanci. Mundurowi zatrzymali 46-letniego mieszkańca Pruszkowa i 44-letniego skierniewiczanina. Zostali oni doprowadzeni do skierniewickiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszeli prokuratorskie zarzuty kradzieży rozbójniczej. Dodatkowo, mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczania kraju.

- Temu, kto kradnie, a następnie używa przemocy lub groźby w celu utrzymania przy sobie skradzionego mienia, grozi w myśl obowiązującego prawa nawet 10 lat pozbawienia wolności - dodają policjanci.