Najważniejsze wideo w ele24

Oszustka, podająca się za funkcjonariusza CBŚP, wpadła tuż po przestępstwie

261-191994
fot. KPP w Łęczycy

Kryminalni z łęczyckiej komendy zatrzymali 32-letnią kobietę podejrzaną o wyłudzenia pieniędzy metodą na "funkcjonariusza CBŚP". Dzięki zaangażowaniu policjantów oszustka wpadła na terenie jednej z podwarszawskich miejscowości, tuż po kolejnym przestępstwie. Było to efekt ścisłej współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej z Łodzi i Poznania. Oszustka najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W minionym miesiącu policjanci z łęczyckiej komendy zostali zawiadomieni o czterech oszustwach. Przestępcy, podając się za funkcjonariuszy CBŚP, wyłudzili od seniorów znaczne ilości pieniędzy. 

- Dzięki skrupulatnej pracy policjantów wydziału kryminalnego wyszło na jaw, że związek z tymi przestępstwami ma 32-letnia kobieta. Aby ustalić jej miejsce przebywania nawiązali współpracę z policjantami z Komendy Wojewódzkiej z Łodzi i Poznania. Dzięki działaniom funkcjonariuszy trzech jednostek kobieta została zatrzymana na terenie jednej z podwarszawskich miejscowości. Jak się okazało, wracała z terenu wielkopolski, gdzie popełniła kolejne dwa oszustwa - mówi aspirant sztabowy Mariusz Kowalski. - Podczas zatrzymania kryminalni zabezpieczyli przy niej blisko 30 tysięcy złotych. Podejrzana trafiła do policyjnego aresztu. Następnego dnia Prokurator przedstawił jej sześć zarzutów dotyczących wyłudzenia pieniędzy. Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat więzienia. Podejrzana, mieszkanka województwa śląskiego, która była już notowana za przestępstwa przeciwko mieniu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Pamiętajmy! Prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy. Jeżeli dzwoni do nas osoba, która podając się za policjanta żąda od nas pieniędzy na jakikolwiek cel - pamiętajmy, że jest to OSZUST. Każdy taki telefon powinien wzbudzić czujność ! W każdym przypadku odebrania takiej informacji telefonicznej należy natychmiast się rozłączyć i powiadomić policję. Każdorazowo warto wszystko gruntownie sprawdzić i nie ulegać namowom przestępców.