wersja testowa serwisu

Pabianiczanin kradł na terenie Łęczycy. Grozi mu 5 lat więzienia

policja---kajdanki

W środę, 2 września policjanci wydziału kryminalnego z łęczyckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o sześć kradzieży sklepowych. Mężczyzna okradał dyskonty na terenie Łęczycy, a jego łupem padły m.in. papierosy, art. chemiczne, a nawet płyta gazowa. Straty jakie wyrządził sięgają kilku tysięcy złotych. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z łęczyckiej komendy zostali zawiadomieni o kradzieżach sklepowych na terenie Łęczycy. Do pięciu takich przestępstw doszło w sierpniu, a jednego w połowie lipca tego roku. Wówczas nieznany sprawca za cel obrał dyskonty i drogerie, skąd kradł m.in. artykuły chemiczne, papierosy, alkohol. Jedno z przestępstw popełnił również w sklepie ze sprzętem AGD, gdzie ukradł płytę gazową. Straty jakie wyrządził sięgały kilku tysięcy złotych.

Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, na podstawie nagrania z monitoringu śledczy wytypowali, iż związek z tymi kradzieżami ma mieszkaniec Pabianic. 2 września, kiedy pojawił się na terenie Łęczycy wpadł w ręce kryminalnych.

Podejrzany, który był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu usłyszał łącznie sześć zarzutów dotyczących kradzieży. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że sprawca działał w ramach recydywy czyli powrotu do przestępstwa grozi mu wyższy wymiar kary.

źródło: KPP w Łęczycy