Państwowa Szkoła Muzyczna w Łęczycy ma już 35 lat! Za nami uroczyste obchody jubileuszowe

DSC0023_20240124-183019_1

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie, filia w Łęczycy świętuje 35-lecie istnienia. Z tej okazji odbyła się uroczysta gala i koncert jubileuszowy. 

Uroczystość odbyła się w Domu Kultury w Łęczycy. W sali widowiskowej placówki próżno było szukać wolnego miejsca, zasiadło w niej wiele osób związanych z Państwowa Szkołą Muzyczną oraz zaproszeni goście. Wśród tych drugich byli m.in. Burmistrz Łęczycy Paweł Kulesza, Dyrektor PSM I i II st. w Kutnie wraz z filią w Łęczycy, Małgorzata Musiałowska, Wizytator CEA Regionu Łódzkiego, Marcin Walicki czy Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy, Olga Kurowska.

Początek wydarzenia to czas na zarys historyczny placówki. W specjalnie przygotowanej prezentacji zawarte zostały wszystkie najważniejsze informacje dotyczące PSM w Łęczycy, które zobrazowały archiwalne ilustracje. Jak wyliczyli przedstawiciele placówki, łącznie przez 35 lat działalności szkoły przyjętych zostało 1493 uczniów, z czego 381 otrzymało dyplom ukończenia szkoły. Około 25% absolwentów placówki realizuje dalszą edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia, z których kolejne ok. 25% podjęło naukę na najwyższym szczeblu edukacji muzycznej, czyli na Akademii Muzycznej.

Nie zabrakło miłych słów od przybyłych gości oraz najlepszych życzeń na najbliższe lata działalności. Na ręce Dyrektor Małgorzaty Musiałowskiej oraz Kierownika Macieja Matczaka przekazano także symboliczne upominki. Następnie dla zgromadzonej publiczności przygotowano koncert jubileuszowy, w którym główną rolę odegrali uczniowie, nauczyciele i absolwenci łęczyckiej filii PSM I i II stopnia w Kutnie.

Wkrótce materiał filmowy z uroczystości. Zachęcamy do śledzenia ELE24!

Zobacz zdjęcia: