Paweł Beręsewicz spotka się z najmłodszymi mieszkańcami. Poznaliśmy szczegóły

Paweł Beręsewicz spotka się z najmłodszymi mieszkańcami. Poznaliśmy szczegóły

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza młodzież klas VII i VIII wraz z nauczycielami na spotkanie z Pawłem Beręsewiczem. Paweł Beręsewicz – pisarz, poeta, tłumacz, leksykograf. Pisze powieści, opowiadania i wiersze. Jest laureatem nagrody „Guliwera" , konkursu literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim . Przez pewien czas uczył angielskiego w warszawskim liceum. Książki dla dzieci wydaje od 2004 roku. Jest autorem bądź współautorem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich m.in. Wielkiego słownika PWN – Oxford.

Wybrana twórczość autora: „Aplikacja", „Mąciciel", „Pieniądze albo kasa", „Szeptane", „Wszystkie lajki Marczuka", „Tajemnica człowieka z blizną", „Więcej niż klub", „Skandal w stolicy nudy",

„Noskavery", „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek", „Kiedy chodziłem z Julką Maj", „Na przykład Małgośka".

Spotkanie odbędzie się 9 maja 2024 roku o godz. 8.30. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży, ul. Marii Konopnickiej 11 A, w ramach akcji promującej czytelnictwo XII łódzkie spotkania autorów z młodymi czytelnikami – „Z książką na walizkach".

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki autora.

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt osobisty bądź telefoniczny z biblioteką (tel. 24 388 11 88). Ilość miejsc ograniczona.

Dofinansowano ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łęczycy.

tekst i plakat: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy