Najważniejsze wideo w ele24

Paweł Wakuła spotka się z uczniami z powiatu łęczyckiego

Wakula-plakatwwwd

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy zaprasza uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z Łęczycy i powiatu łęczyckiego wraz z nauczycielami na spotkanie autorskie z Panem Pawłem Wakułą. Spotkanie pod hasłem „Zdarzyło się w Polsce" odbędzie się 5 października 2023 roku o godz. 9.00.

Paweł Wakuła – autor książek dla dzieci, ilustrator, rysownik – humorysta. Jego zbiór opowiadań „Co w trawie piszczy" został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren organizowanym przez fundację ABCXXI – „Cała Polska Czyta Dzieciom". Jest także autorem bestsellerowego zbioru opowiadań o władcach Polski pt. „Jagiełło pod… prysznicem". Pomysłodawcą i współautorem cyklu historycznego dla dzieci „Zdarzyło się w Polsce" w skład którego wchodzą takie książki jak: „Piastowskie orły – 10 opowiadań z czasów Piastów", „Od morza do morza – 10 opowiadań z czasów Jagiellonów" , „Husarskie skrzydła – 10 opowiadań z czasów Rzeczpospolitej Szlacheckiej", „Walka o wolność – 10 opowiadań z czasów rozbiorów", „Odzyskana niepodległość – 10 opowiadań z XX wieku".

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt osobisty bądź telefoniczny z biblioteką (tel. 243881188). Ilość miejsc ograniczona.

Dofinansowano ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łęczycy.

źródło: MiPBP w Łęczycy