wersja testowa serwisu

Pechowy dzień na drogach w powiecie łęczyckim. Kilka kolizji i potrąceń pieszych

Strazak-i-lekarz

Zbliżając się do przejścia dla pieszych kierowca jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności i ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Jednak nie wszyscy stosując się do tej zasady i łamiąc przepisy narażają niechronionych uczestników ruchu na utratę zdrowia, a nawet życia. Tylko minionej doby na terenie Łęczycy doszło do dwóch takich zdarzeń.

W czwartej, 28 stycznia 2021 roku na terenie powiatu łęczyckiego doszło do pięciu zdarzeń drogowych. W miejscowości Świnice Warcie około godziny 8.20, podczas wymijania, zderzyły się dwie osobówki. W Karsznicach kierująca ciągnikiem rolniczym nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej Oplem. Natomiast tuż po godzinie 22:00 w Błoniu czołowo zderzył się kolejne dwie osobówki. Wstępną przyczyną tej kolizji była nadmierna prędkość. Na szczęście we wszystkich tych zdarzeniach, poza rozbitymi pojazdami nikt nie doznał poważnych obrażeń ciała, kierowcy byli trzeźwi a sprawców policjanci ukarali mandatami.

Jednak poza kierowcami, uczestnikami ruchu drogowego są też piesi. Tej grupy tak jak kierowców nie chroni przed zderzeniem karoseria, pasy bezpieczeństwa pojazdu. Dlatego w przypadku kontaktu z pojazdem narażeni są na utratę zdrowia a nawet życia.

28 stycznia 2021 roku około południa na terenie Łęczycy 23-letni kierowca Renault, podczas skręcania z ulicy Kaliskiej w Aleje Jana Pawła II, potracił na przejściu dla pieszych 26-letnią mieszkankę Łęczycy. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Wszystkie okoliczności tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łęczycy.

O dużym szczęściu może mówić 31-latek, którego na przejściu potrącił 36-letni kierowca Skody. Do tego zdarzenia doszło tuż po godzinie 17:00 na ulicy Sienkiewicza, w rejonie ul. Belwederskiej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pieszy nie doznał obrażeń a kierowca za spowodowanie kolizji został ukarany wysoką karą grzywny.

Wciąż na naszych drogach panują trudne warunki. Zła nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi znacznie wydłuża drogę hamowania pojazdu. Łatwiej też kierującym wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Dlatego policjanci apelują o dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych!

źródło: KPP w Łęczycy