wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24

Pechowy poniedziałek na drodze S8. Kilka rozbitych samochodów, ładunek na jezdni i wyciek paliwa

259-115177

Zdarzenia drogowe na drodze S-8 pomiędzy węzłami Sieradz–Wschód a Sieradz–Południe na kilka godzin całkowicie zablokowały trasę w kierunku Warszawy. Policjanci zorganizowali objazdy dla kierowców. Apelujemy o ostrożną jazdę i rozsądek za kierownicą!

Do pierwszego zdarzenia doszło 30 czerwca 2020 roku przed godz. 12.00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, na tył stojącej na pasie awaryjnym naczepy ciężarowego dafa, najechał 30-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego kierujący ciężarówką marki Man. Przyczyną postoju dafa była awaria ogumienia. W wyniku zderzenia pojazdów uszkodzeniu ulega naczepa dafa, a jego ładunek wysypał się na jezdnię. Kierowca mana uderzył w bariery i doszło do wycieku paliwa. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego sieradzkiej komendy. Policjanci poddali kierowców badaniu alkomatem, a jego wyniki wskazały, że byli oni trzeźwi. Wezwane pogotowie ratunkowe, przewiozło kierowcę mana do szpitala. Po wykonaniu badań opuścił on placówkę. 30-letni kierowca mana za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym.

Trzy godziny później na tym samym odcinku „ekspesówki" S-8 doszło do kolejnego zdarzenia. 66-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego kierujący mercedesem sprinterem, nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w tył jadącego przez nim fiata scudo, którym kierował 52-letni łodzianin. Pojazd ten z kolei uderzył w naczepę ciężarowego volvo, kierowanego przez 48-letniego mieszkańca Kutna. Do szpitala trafili kierowcy mercedesa i fiata, który po wykonaniu badań zostali zwolnieni. Kierowcy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi. Kierowca mercedesa ukarany został mandatem karnym.

Przez kilka godzin na zablokowanym odcinku drogi pracowali policjanci sieradzkiej drogówki. Zabezpieczali miejsce zdarzenia, ustalali ich przyczyny i okoliczności. W związku z zablokowaniem drogi w kierunku Warszawy, funkcjonariusze zorganizowali objazdy dla kierowców. Drogi krajowe, do których zalicza się również autostrady i drogi ekspresowe, to główne ciągi komunikacyjne pozwalające podróżować pomiędzy większymi miastami. 

Przy stale rozwijającej się sieci nowoczesnych dróg pozwalających na szybsze i bardziej komfortowe podróżowanie, nie można jednak zapominać, że w dalszym ciągu kluczowym czynnikiem warunkującym bezpieczeństwo jest zachowanie człowieka, a więc przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i wystrzeganie się ryzykownych i brawurowych zachowań za kierownicą. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożność. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnego w skutkach zdarzenia, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Pamiętajmy! Bezpieczeństwo na drogach zależny od nas samych.

Źródło: KPP Sieradz