wersja testowa serwisu

Pensjonariusze Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Tomaszowie Mazowieckim z pomocą żołnierzy

image2-3

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej i 25 Brygady Kawalerii Powietrznej pomagają pensjonariuszom Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego z Tomaszowa Mazowieckiego.

- Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim i Tomaszowskie Centrum Zdrowia zwróciło się do nas z wnioskiem o wsparcie w przeniesieniu pensjonariuszy i wyposażenia z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego do Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Tomaszowie. Wspólnie z 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej wydzieliliśmy siły i środki do przewiezienia pensjonariuszy, w większości osób leżących i wyposażenia zakładu opiekuńczego. Nasi żołnierze od roku są zaangażowani w takie działania, posiadają odpowiednie przygotowanie i doświadczenie, aby transport dla tych osób był bezpieczny i jak najmniej uciążliwy – powiedział ppłk Marcin Siudziński, zastępca dowódcy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przeniesienie pensjonariuszy jest konieczne ze względu na remont starego budynku.

Realizacja działań przeciwkryzysowych możliwa jest dzięki bardzo dobrej współpracy 9ŁBOT z 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej.