wersja testowa serwisu

PEPCOlandia i tysiące dziecięcych uśmiechów przez całe wakacje. Osiem organizacji z łódzkiego otrzymało granty projekty

PEPCOlandia i tysiące dziecięcych uśmiechów przez całe wakacje. Osiem organizacji z łódzkiego otrzymało granty projekty

Po pełnym wyzwań roku zdalnej nauki niemal 1000 dzieci, podopiecznych organizacji społecznych 
z województwa łódzkiego i ich bliskich, będzie korzystać z atrakcji kolejnej edycji wakacyjnej akcji PEPCOlandia. Jej uczestnicy będą realizować swoje pasje, rozwijać zdolności oraz budować relacje z rówieśnikami m.in. poprzez wspólną zabawę, aktywność fizyczną, warsztatową i prospołeczną. 

PEPCOlandia, to program grantowy sieci sklepów PEPCO, w którym pracownicy zgłaszają wybrane przez siebie organizacje społeczne i pomagają im pozyskać dofinansowanie na realizację projektów dedykowanych dzieciom. W czwartej edycji Pepcolandii wsparciem objętych zostanie w te wakacje 66 organizacji pozarządowych, w tym aż 8 z województwa łódzkiego. Projekty, które uzyskały dofinansowanie zapewnią najmłodszym udział w różnego rodzaju zajęciach kreatywnych, warsztatach, wycieczkach a także pozwolą na odnowienie placów zabaw i świetlic.

Dla PEPCO to dzieci oraz ich rozwój, edukacja i wyrównywanie szans życiowych są priorytetem 
w działaniach prospołecznych. 

- PEPCOlandia jest inicjatywą, w której oddajemy głos naszym pracownikom – to oni zgłaszają organizacje i projekty, które chcieliby wesprzeć. Dzięki temu zaangażowaniu, wyczuleniu na to, co się dzieje w ich najbliższej okolicy, tam gdzie mieszkają i pracują, możemy wspierać lokalne społeczności w realizacji inicjatyw, które realnie i najtrafniej odpowiadają na potrzeby dzieci – powiedziała Karolina Kotkowska, koordynatorka projektu PEPCOlandia.

W województwie łódzkim pracownicy PEPCO wsparli osiem organizacji społecznych w realizacji różnorodnych projektów, z których w te wakacje skorzysta łącznie prawie 1000 dzieci. Jednym ze wspartych projektów jest Akademia Młodego Strażaka w Brzezinach.

- Uczymy dzieci i młodzież tajników pracy strażaka a przede wszystkim, jak nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Mama jednego z naszych druhów, Pani Agnieszka, pracuje w PEPCO i to od niej dowiedzieliśmy się o programie grantowym PEPCOlandia. Pomyślnie przeszliśmy proces rekrutacji a nasz pomysł na projekt spotkał się z pozytywną oceną i dzięki otrzymanej darowiźnie zorganizowaliśmy pierwsze w Polsce zawody sportowo-pożarnicze „Mini Fighter Combat Challenge 2k20". Zawody okazały się strzałem w dziesiątkę, dlatego cieszymy się, że i w tym roku udało nam się uzyskać wsparcie na ich organizację w ramach PEPCOlandii – powiedział dh Marcin Białobrzeski, prezes OSP w Brzezinach."

Program PEPCOlandia skonstruowany jest w sposób, który daje dużą sprawczość pracownikom sieci i umożliwia realizację potrzeb z ich miejsca zamieszkania.

- Do programu zgłosiła nas pracownica PEPCO w Rawie Mazowieckiej. Dzięki poprzednim edycjom dzieci mogły odbyć kilka wycieczek jednodniowych. W tym roku otrzymane wsparcie zostanie wykorzystane na realizację projektu „Kreatywna pracownia". Dzieci będą szlifować swoje zdolności artystyczne i manualne. Środki pozwolą także na zakup nagród w organizowanych konkursach o tematyce ekologicznej – wyjaśniała Grażyna Czarnecka ze Stowarzyszenia „Przymierze Rodzin" – Świetlicy Środowiskowej w Rawie Mazowieckiej.

Innymi organizacjami z woj. łódzkiego, które uzyskały wsparcie dla swoich pomysłów są m.in. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Skierniewicach, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy, Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom", Stowarzyszenie Rodzin FAMILIA Kamion, RKS Mazovia oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Brzezinach.

Pepcolandia w województwie łódzkim

Stowarzyszenia „Przymierze Rodzin" i „Naszym Dzieciom" oraz TPD w Skierniewicach postawiły na rozwój zdolności manualnych i pobudzanie twórczych pasji w ramach warsztatów kreatywnych. Zajęcia artystyczne to także sposób na wyrażenie swoich emocji i pragnień. W programie proponowanych przez organizacje warsztatów jest m.in. malowanie na szkle, zaplatanie makram, ale także nauka nowoczesnych technik animacji, czy tworzenie plakatów i scenerii teatralnej.

RKS Mazovia, TPD w Łęczycy i Ochotnicza Straż Pożarna w Brzezinach zachęcają do ruchu na świeżym powietrzu i wspólnej zabawy. Dzieci, ale i całe społeczności lokalne będą mogły uczestniczyć w piknikach rekreacyjnych, treningach sportowych czy zawodach z torem przeszkód z elementami związanymi z pracą strażaka. Tę ostatnią propozycję przygotowało OSP w Brzezinach biorąc przykład z cyklu zawodów strażackich organizowanych na całym świecie.
Wspólnym mianownikiem wielu wspartych przez PEPCO projektów jest integracja społeczna, budowanie relacji nadszarpniętych przez czas zamknięcia spowodowanego pandemią, a także wyrównywanie szans i zapewnianie rozwoju i edukacji dzieciom i młodzieży.

PEPCO to a sieć sklepów odzieżowo-przemysłowych, która posiada 2300 sklepów w Europie, z tego prawie połowę w Polsce, gdzie marka rozpoczynała swoją działalność. Firma aktywnie angażuje się w różnego rodzaju działania społeczne i charytatywne, wspierające dzieci oraz skupiające się na organizacji ich czasu wolnego, rozwoju oraz edukacji. Firma współpracuje długofalowo z takimi organizacjami jak Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Fundacja Happy Kids, czy SOS Wioski Dziecięce, a także realizuje własne projekty społeczne, jak PEPCOlandia, czyli program, dzięki któremu, do lokalnych organizacji pozarządowych trafiają granty na realizację projektów dedykowanych dzieciom.

Informacja prasowa