Pierwsze pożary traw w Łęczycy. Strażacy apelują do mieszkańców

50b8ff95-e055-41dc-b933-d1669125b52e
fot. KP PSP w Łęczycy

Przedwiośnie i wiosna to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych, a spowodowane jest to wypalaniem pozostałości roślinnych. Najczęstszą przyczyną ich powstania jest człowiek.

Na terenie Łęczycy doszło już do pierwszych zdarzeń tego typu. Jak informuje asp. Grzegorz Sobiński, jedno z nich miało miejsce 15 marca. O godzinie 10:18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy na nieużytkach przy ul. gen. Franciszka Altera.

- Działania straży pożarnej polegały na podaniu jednego prądu wody na palącą się trawę oraz sprawdzeniu terenu działań- osób poszkodowanych nie stwierdzono. W interwencji trwającej 30 minut udział brały dwa zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, łącznie 9 strażaków - mówi asp. Grzegorz Sobiński. - Przypominamy, iż wypalanie traw i pozostałości roślinnych w świetle przepisów prawa jest czynnością niedozwoloną. Nie wypalaj traw - wspólnie zadbajmy o Nasze zdrowie, życie i środowisko.