wersja testowa serwisu

Pijani rowerzyści zmorą na drogach w powiecie łęczyckim

Pijani rowerzyście zmorą na drogach w powiecie łęczyckim

Wyższa temperatura, dłuższe dni i poprawa warunków pogodowych zachęcają do jazdy rowerem. Nie każdy jednak pamięta o tym, że wsiadając na jednoślad pod wpływem alkoholu łamanie prawo. W ostatnim czasie policjanci zatrzymali trzech takich kierujących. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy to jedno z największych zagrożeń w ruchu drogowym.

Warunki pogodowe sprawiają, że wielu z nas chętnie korzysta z alternatywnego dla samochodu środka transportu i zamienia cztery kółka na dwa. Niestety nie każdy pamięta o tym, że wsiadając na rower należy być trzeźwym. W ostatnich dniach policjanci z łęczyckiej komendy ujawnili 3 nietrzeźwych rowerzystów.

Pierwszych dwóch wpadło na terenie gminy Grabów a ostatni o godzinie 19.00 na ternie gminy Łęczyca. Każdy z nieodpowiedzialnych kierowców wsiadł za kierownicę mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zostali ukarani wysoką grzywną.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi rowerzyści, tak jak i kierowcy pojazdów mechanicznych stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Zapomnijmy o społecznym przyzwoleniu i nie bądźmy obojętni wobec osób, które chcą wsiąść za kierownicę pojazdu, bądź kiedy mamy już podejrzenie, że się za nią znajduje. Reagujmy, a o każdym przypadku informujmy policję. Takie zgłoszenie może uratować komuś zdrowie a nawet życie.

źródło: KPP w Łęczycy