wersja testowa serwisu

Pijany kierowca autobusu szkolnego zatrzymany przez policję. Towarzyszył mu nietrzeźwy opiekun dzieci

262-120020
fot. KPP w Kutnie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej komendy podczas działań pod hasłem ,,Gimbus" zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę autobusu, który przewoził dzieci. Jak się okazało, kierował on pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u mężczyzny blisko promil alkoholu. W autobusie był opiekun dzieci, który także był nietrzeźwy.

W poniedziałek, 14 września 2020 roku na terenie powiatu kutnowskiego mundurowi z drogówki prowadzili wzmożone działania o nazwie "Gimbus". Są one ukierunkowane przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży przewożonych do i ze szkół. Policjanci podczas tych działań sprawdzają m.in. stan techniczny pojazdów, uprawnienia kierowców oraz ich stan trzeźwości.

Podczas policyjnej akcji policjant postanowił skontrolować autobus szkolny, który dojeżdżał do jednej ze szkół na powiatu kutnowskiego. Kontrola trzeźwości 60-latka wykazała, że w jego organizmie znajduje się prawie promil alkoholu. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna straci teraz prawo jazdy i odpowie przed sądem. Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

To jednak nie koniec tej historii. Okazało się bowiem, że opiekun dzieci, który jechał tym autobusem również znajdował się pod wpływem alkoholu. Miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. 63 - latek odpowie za podjęcie pracy w stanie nietrzeźwości za co może grozić kara aresztu lub grzywny, a także utrata pracy.

Akcja "Gimbus" to jedna z wielu systematycznie prowadzonych przez drogówkę akcji. Po raz kolejny dzięki tego typu działaniom wyeliminowano z drogi nietrzeźwego kierowcę.

źródło: KPP w Kutnie