wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja

Pijany kierowca samochodu ciężarowego zatrzymany przez policję. "Jechał z dużą prędkością, całą szerokością drogi"

255-118047
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Policjanci z rawskiej „drogówki" zatrzymali 34 – letniego kierującego, który na trasie S8 prowadził tira znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Około godziny 20:30 dyżurny rawskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym na 380,6 kilometrze trasy S8 w kierunku Warszawy. Na miejscu policjanci ustalili, że 34 – letni obcokrajowiec kierujący samochodem ciężarowym DAF z naczepą zjechał z drogi i czołowo uderzył w barierę energochłonną.

- Prowadząc tira z potężnym ładunkiem jechał z dużą prędkością, całą szerokością drogi, nie przestrzegając jazdy wyznaczonymi pasami ruchu i stwarzając bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym - informują mundurowi. - Policjanci zbadali jego stan trzeźwości. Wynik wskazał blisko 2,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany i po udzieleniu mu pomocy medycznej oraz pobraniu krwi do szczegółowych badań trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wykonali oględziny pojazdu oraz miejsca zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzną i zabezpieczyli tachograf z pojazdu. Zatrzymali również kierującemu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny ciągnika siodłowego.

Po wykonaniu czynności naczepa z ładunkiem została przekazana innemu kierowcy wskazanemu przez spedytora, natomiast ciągnik siodłowy został zabezpieczony. Prokuratura Rejonowa w Rawie Mazowieckiej wystąpiła do Sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Za spowodowanie w stanie nietrzeźwości bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym obcokrajowcowi grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.