wersja testowa serwisu

Pijany kierowca zatrzymany przez policję, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie

pijany-kierowca---butelka-auto-kluczyk

Pomimo podejmowanych działań dotyczących eliminowania nietrzeźwych kierujących przepisy te nadal są przez nich lekceważone - zwłaszcza przez użytkowników jednośladów. Tylko minionej doby policjanci wyeliminowali trzech kierowców na tak zwanym podwójnym gazie.

Panujące warunki atmosferyczne spowodował, że na drogach naszego powiatu zwiększyła się liczba użytkowników rowerów. Jednak jak pokazują działania łęczyckich policjantów nie wszyscy korzystają z nich w sposób odpowiedzialny. W ciągu ostatniej doby z ruchu drogowego zostało wyeliminowanych trzech użytkowników jednośladów, którzy poruszali się nimi pomimo spożytego wcześniej alkoholu.

Niestety nieodpowiedzialni kierowcy zdarzają się wśród kierowców pojazdów mechanicznych. Tak było 15 czerwca 2021 roku w miejscowości Wola Świniecka. Tam około godz. 20.00 policjanci skontrolowali osobowego Fiata, którym kierował 35-latek. W organizmie kierowcy było ponad 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu poddębickiego stracił już praw jazdy a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci będą dalej prowadzić działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości. Niestety problem jazdy po alkoholu na naszych drogach wciąż istnieje.

Apeluje do wszystkich osób jeżdżących pojazdami, jak również pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o NIE wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.

źródło: KPP w Łęczycy