wersja testowa serwisu

Pijany kierowca zatrzymany przez policję. "Wpadł", bo nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa

alkomat-kierowca-auto
fot. ilustracyjne

74-letni kierujący Renault, z powodu niekorzystania w czasie jazdy z pasów bezpieczeństwa, został zatrzymany do kontroli drogowej. Z pozoru rutynowa interwencja zakończyła się dla niego surowymi konsekwencjami. Okazało się, że kierował autem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi między innymi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

20 kwietnia 2021 roku około godz. 19.30 policjanci ruchu drogowego na terenie Łęczycy zatrzymali do kontroli osobowe auto. Powodem interwencji było niekorzystanie w czasie jazdy z pasów bezpieczeństwa przez kierowcę Renault. Szybko wyszło na jaw, że to nie jedyne przewinienie kierowcy.

Okazało się, że wsiadł za kierownicę mając blisko promil alkoholu w organizmie. Poza mandatem za popełnione wykroczenie czeka go kara za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką karą grzywny.

Jak pokazują działania policjantów wielu kierowców lekceważy przepisy i wsiada za kierownicę pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Tacy kierowcy są zagrożeniem dla innych uczestnictwo ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Twoje zgłoszenie może uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

źródło: KPP w Łęczycy