wersja testowa serwisu

Pijany kierowca zatrzymany przez świadka. Policja: "Reagujmy na takie przypadki"

policja1

Dzięki czujności i zdecydowanej reakcji świadka nietrzeźwy kierowca nie uniknie odpowiedzialności. Mężczyzna widząc podejrzanie jadący pojazd nie pozostał obojętny i uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy osobówki. W organizmie 51 – latka było blisko dwa promile alkoholu. Za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

W poniedziałek, 8 czerwca około godziny 15:00 na jednej z ulic w Łęczycy przypadkowy świadek zwrócił uwagę na Skodę, której kierowca na łuku drogi zjechał z jezdni na trawnik. Po tym jak osobówka zatrzymała się podszedł do kierowcy. Wyczuł od niego alkohol, zabrał kluczyki od auta, uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę. Na miejsce pojechali wezwani policjanci.

Okazało się, że w organizmie 51 – letniego kierowcy osobówki były blisko dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Dzięki zdecydowanej reakcji świadka nie uniknie on konsekwencji swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Przestępstwo kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

źródło: KPP w Łęczycy