wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja

Pijany mężczyzna przewoził poszukiwanych przez sąd. Wpadli, bo przekroczył prędkość

kajdanki

Z powodu przekroczenia prędkość w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej opla astrę. Jak się okazało 53 – letni kierowca był pod działaniem alkoholu, a wraz z nim podróżowali dwaj pasażerowie poszukiwani przez sąd do odbycia kary aresztu. 29 – latek i jego o 4 lata młodszy brat trafili już do zakładu karnego, zaś kierowca osobówki odpowie przed sądem za jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

W niedzielę, 3 listopada 2019 roku około godz. 18.30 na drodze W-703 w miejscowości Marynki policjanci zatrzymali do kontroli opla astrę, którego kierowca jechał przez obszar zabudowany z prędkością 78km/h. Kiedy mundurowi zbadali jego stan trzeźwości okazało się, że jest pod wpływem alkoholu, a kontrolując dwóch pasażerów osobówki okazało się, że są poszukiwani.

53 – latek stracił uprawnienia, a za jazdę w stanie po użyciu alkoholu odpowie przed sądem. Taki czyn zagrożony jest wysoką grzywną, aresztem oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Natomiast 25 – latek w związku z wcześniejszym wyrokiem sądu, za przestępstwo w ruchu drogowym najbliższe 17 miesięcy spędzi w zakładzie karnym, a na 8 dni trafi tam jego 29 – letni brat w zamian za nieuregulowanie kary grzywny za popełnione wykroczenie.

info: KPP w Łęczycy