wersja testowa serwisu

Pijany motocyklista bez uprawnień do kierowania zatrzymany w gminie Góra Św. Małgorzaty

policja

Policjanci ruchu drogowego z łęczyckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 27-latka, który kierował motocyklem. Szybko wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do prowadzenia tego pojazdu a w jego organizmie jest ponad promil alkoholu. Teraz nieodpowiedzialnym kierowcą zajmie się sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi 2 lat więzienia.

21 lutego 2021 roku na terenie gminy Góra Świętej Małgorzaty policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował motocyklem marki Romet. Kierowcą jednośladu okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego.

- Kiedy mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości okazało się, że w organizmie ma ponad promil alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania tego typu pojazdem - informują policjanci z KPP w Łęczycy. - Teraz nieodpowiedzialnym kierowcą zajmie się sąd. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą 2 lat więzienia. Za prowadzenie pojazdu bez uprawnień grozi wysoka kara grzywny.

Pamiętajmy, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Twoje zgłoszenie może uratować komuś zdrowie, a nawet życie.