wersja testowa serwisu

Pijany motorowerzysta zatrzymany przez policję. Okazało się, że był poszukiwany

policja

Policjanci ruchu drogowego z łęczyckiej komendy zatrzymali 51-letniego motorowerzystę, który miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat więzienia. 51-latek trafił do aresztu.

W sobotę, 5 czerwca około godziny 17.00 policjanci ruchu drogowego na terenie gminy Łęczyca zatrzymali do kontroli motorowerzystę. Jednośladem kierował 51-latek, mający w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto wyszło na jaw, że mężczyzna złamał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 51-latek był również poszukiwany, gdyż nie stawił się do odbycia kary za wcześniejsze przestępstwo. W tej sytuacji mężczyzna został zatrzymany.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi między innymi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara 5 lat więzienia. Zgodnie z decyzją sądu mężczyzna trafił już do aresztu, gdzie odbędzie zaległą karę pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Łęczycy