wersja testowa serwisu

Pili razem alkohol, a później udusili torbą foliową. Zapadł wyrok w sprawie brutalnego zabójstwa bezdomnego

b2ap3_thumbnail_Untitled
fot. KPP w Łęczycy (archiwum)

W Sądzie Okręgowym w Łodzi zapadł wyrok w sprawie zabójstwa 45-letniego bezdomnego, do którego doszło na terenie gminy Świnice Warckie. Zbrodni dopuściło się trzech mężczyzn, którzy przez ponad dwa lata ukrywali te szokujące wiadomości.

Przypomnijmy, w listopadzie 2019 roku jeden ze współsprawców zbrodni przyznał się rodzinie do zabójstwa, które miało miejsce ponad dwa lata wcześniej - na początku 2017 roku. Do tragicznych zdarzeń miało dojść podczas spożywania alkoholu przez pokrzywdzonego i podejrzanych w jednym z pustostanów. Od tamtego czasu ofiara była poszukiwana. Mężczyzna poinformował także policję, że pomocy w zabójstwie udzielił mu 63-latek oraz jego 28-letni syn.

- Ofiara prawdopodobnie została uduszona torbą foliową, następnie ciało zostało zakopane na terenie działki, gdzie mężczyźni spożywali alkohol, a bezdomny tam po prostu przebywał. Gdy rozpoczęły się jego poszukiwania, po pewnym czasie podejrzani doszli do wniosku, że trzeba zwłoki lepiej ukryć. Przenieśli go na teren sąsiedniej działki, gdzie mieszka jeden z podejrzanych z matką. Tam wykopali głębszy dół na polu i ukryli ciało - mówił w listopadzie 2019 roku Krzysztof Kopania.

W środę, 31 marca w Sądzie Okręgowym w Łodzi zapadł wyrok w tej sprawie. Mężczyzna, który jako pierwszy poinformował o zbrodni został skazany na 7 lat pozbawienia wolności. Natomiast ojciec i syn, którzy również brali udział w tych makabrycznych zdarzeniach trafią za kratki odpowiednio na 14 i 9 lat.