wersja testowa serwisu

Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak z czwartym miejscem w World Tour Sofia

190591656_2604294743210423_3331725441793223748_n
fot. Jenio/Janio - facebook

Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak wzięli udział w jednogwiazdkowym CEV World Tour Sofia 2021. Niestety, tym razem ozorkowianin i m.in. grający trener Lotnika Łęczyca, wrócił do domu bez medalu.

Jenio/Janio - jak mówią sami o sobie - turniej rozpoczęli od zwycięstwa nad rodakami - parą Rudol/Nowak (2:1). Następnie w polu pokonanych zostawili także turniejową "dwójkę" z Iranu - Raoufi/Mirzaali, wygrywając bez straty seta. Dzięki temu Polacy awansowali do ćwierćfinału. Tam, po szalonym meczu, pokonali rywali z Austrii 2:1.

W ostatnich, najważniejszych meczach turnieju, Polacy mierzyli się nie tylko z przeciwnikami, ale również z kontuzją pleców Piotra Janiak, której doznał w meczu ćwierćfinałowym. Ostatecznie, Jenio/Janio zagrali w meczu o 3. miejsce, w którym musieli uznać wyższość pary z Portugalii (2:0).

- Ciężko jest sportowcom przełknąć gorycz porażki, ale tylko najlepsi potrafią przyjąć to na klatę i wyciągnąć wnioski. Przegrywamy półfinał z Rosją oraz mecz o trzecie miejsce z Portugalią i ostatecznie zajmujemy najgorsze dla sportowca, czwarte miejsce - podsumowali w mediach społecznościowych, Polacy. - Wracamy do Polski z podniesionym i mocno opalonym czołem, zajmując miejsce w TOP4 bardzo mocno obsadzonego turnieju, do którego zgłosiło się ponad 90 teamów z całego świata.