wersja testowa serwisu

Piotr Janiak: "Pierwszy sparing napawa optymizmem"

IMG_0812

Za zawodnikami MMKS Lotnik Łęczyca pierwszy mecz kontrolny podczas okresu przygotowawczego do nowego sezonu. Co po tym meczu powiedział trener łęczycan, Piotr Janiak?

Przypomnijmy, Lotnik Łęczyca pokonał na wyjeździe SPS Konspol Słupca 3:2. To reprezentant pierwszej grupy II Ligi Siatkówki Mężczyzn.

- Jestem zadowolony, że udało się zatrzymać cały podstawowy skład zespołu z poprzedniego sezonu. By mł to dla mnie priorytet, bo widzę w tych młodych chłopakach spory potencjał, który może wystrzelić już w najbliższym sezonie - powiedział ELE24 trener Piotr Janiak. - Pierwszy sparing napawa optymizmem, bo zespół z Słupcy upatrywany jest w roli faworyta swojej grupy, ale twardo stąpamy po ziemi i wiemy, że jeszcze dużo pracy indywidualnej i zespołowej przed nami.

Łęczycanie mają już za sobą blisko miesiąc przygotowań. Jak już informowaliśmy, treningi odbywają się dwa razy dziennie. Podczas zajęć trener skupiał się nad nowymi zagraniami, które są ćwiczone podczas sparingów. Kolejne okazje już w tym tygodniu. Następnie większość zawodników Lotnika Łęczyca rozpocznie sezon zmaganiami w Mistrzostwach 12 Dywizji Zmechanizowanej.

- Dla nas sezon rozpoczyna się trochę szybciej, bo od 21 do 25 września będziemy rozgrywać mistrzostwa dywizji w Sulechowie i jest to dla nas bardzo ważny sprawdzian przed ligowym graniem. Pamiętajmy, że przeszło 90 procent zespołu stanowią żołnierze zawodowi jednostki w Leźnicy Wielkiej, co jest ewenementem na skalę kraju - podkreśla grający trener Lotnika Łęczyca. - Inaugurację ligi mamy 2 października, w meczu wyjazdowym zmierzymy się z MOS Wola Warszawa. Na pewno nie jesteśmy w gronie faworytów naszej grupy, ale będziemy walczyć w każdym meczu o zwycięstwo. Mamy młody ale już zgrany ze sobą zespół, co powinno zaprocentować w sezonie i przełożyć się na dobre wyniki w lidze.