wersja testowa serwisu

Piotrków Trybunalski: Jechali autem, a ze strachu przed policją wyrzucali narkotyki przez okno!

narkotyki_3
KMP Piotrków Trybunalski

Piotrkowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy byli związani z procederem narkotykowym. Dwóch z nich usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających, a trzeci zarzut ich udostępniania. Wkrótce o losie przestępczego trio zdecyduje sąd.

Do zatrzymań doszło w minioną niedzielę, 25 lipca. Piotrkowscy wywiadowcy na terenie miasta zatrzymali do kontroli seata, w którym znajdowali się dwaj mężczyźni. Zarówno pasażer jak i kierowca na widok funkcjonariuszy zaczęli się nerwowo zachowywać. 

- 26-latek podczas kontroli upuścił na wycieraczkę woreczek foliowy z zawartością proszku, twierdząc że nie należy on do niego. Drugi z mężczyzn, 23-latek tuż przed zatrzymaniem wyrzucił z pojazdu woreczek foliowy z zawartością białego proszku, który mundurowi odnaleźli. Podczas sprawdzenia, okazało się że 26-latek posiadał jeszcze 4 woreczki, w których znajdowały się zabronione substancje. Zawartość torebek sprawdzono testerem narkotykowym, wstępne badania wykazały że jest to metamfetamina o łącznej wadze ponad 6 gramów - informuje Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. 23 i 26-latek usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających, a o ich dalszym losie wkrótce zdecyduje sąd. Funkcjonariusze w związku z tą sprawą podjęli kolejne działania. 

- Dzięki determinacji i dokładnej analizie zebranych informacji, policjanci ustalili osobę, która zajmowała się udostępnianiem środków odurzających. Mundurowi szybko dotarli do miejsca zamieszkania 44-letniego piotrkowianina. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Wobec niego prokurator zastosował dozór policyjny, a wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem - dodaje oficer prasowy piotrkowskiej komendy.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat więzienia. Przestępstwo udostępniania narkotyków zagrożone jest natomiast karą do 10 lat pozbawienia wolności.