wersja testowa serwisu

Piotrkowski okręg Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych świętował 30. urodziny

Piotrkowski okręg Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych świętował 30. urodziny
UM Piotrków Trybunalski

Piotrkowski okręg Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych świętował w niedzielę (19.09) 30-lecie swojego istnienia.Uroczystości jubileuszowe odbyły się w Opactwie Cystersów w Sulejowie i zorganizowane zostały… rok później niż przypadał jubileusz.

- W zasadzie to w tym roku świętujemy już 31. rocznicę powstania naszego okręgu. Świętować mieliśmy w ubiegłym roku, ale ze względu na pandemię obchody przesunęliśmy na ten rok – mówił Krzysztof Pabich, prezes okręgu, który podczas części oficjalnej przybliżył także rys historyczny działalności piotrkowskich hodowców gołębi pocztowych.

Zanim rozpoczęła się część oficjalna hodowcy z całego regionu wzięli udział w mszy świętej w swojej intencji, którą odprawiono w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny i św. Tomasza Kantuaryjskiego. Po eucharystii symbolicznie wypuszczono kilkaset gołębi, po czym wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Podczas części oficjalnej nagrodzono i wyróżniono najbardziej zasłużonych hodowców wręczając im odznaki „Złote" oraz „Za wybitne osiągnięcia".

Nie mogło się obyć bez gratulacji, podziękowań i życzeń od zaproszonych gości. Z takowymi do hodowców w imieniu władz naszego miasta zwrócił się wiceprezydent Andrzej Kacperek.

- Gołąb jest symbolem pokoju, ale – dla wielu z nas – jest także symbolem Ducha Świętego. Z tego względu opieka i piecza nad gołębiem nie została dana ludziom przypadkowym, ale wybranym – mówił wiceprezydent Andrzej Kacperek, dziękując w imieniu swoim oraz prezydenta Krzysztofa Chojniaka za 30-letnią współpracę. - Dziękuję założycielom oraz wszystkim, którzy przez wiele lat społecznie pracowali na rzecz piotrkowskiego okręgu. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do Zarządu Okręgu wspominając dotychczasową wzorową współpracę. Jestem przekonany, że będzie ona wyglądać podobnie nie przez kolejnych 30, ale co najmniej 100 lat – podkreślił wiceprezydent.

Podczas uroczystości hodowcy z Piotrkowa i okolic wręczyli także pamiątkowe statuetki dla osób i instytucji wspierających Okręg, a całość uroczystości zakończyło zwiedzanie Opactwa.

Pełną fotogalerię i więcej o historii  piotrkowskiego PZHG można przeczytać TUTAJ.

Źródło: UM Piotrków Trybunalski