Pirat drogowy zatrzymany przez policję. Na autostradzie wyprzedzał pasem awaryjnym!

Zrzut-ekranu-2022-09-20-o-10.44.24
fot. KPP w Kutnie

Kutnowscy policjanci ustalili pirata drogowego, który jadąc autostradą A1 przez teren powiatu kutnowskiego wyprzedzał samochody pasem awaryjnym. Kierowcą BMW okazał się 27-latek z województwa pomorskiego. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Gdyby sytuacja zdarzyła się po 17 września, kara mogłaby być dużo wyższa. 

Na skrzynkę mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpłynęła wiadomość od jednego z kierowców. Z przekazanych informacji wynikało, że posiada film z nagraniem ukazującym jazdę kierowcy BMW, który nieodpowiedzialnie zachowywał się na autostradzie, łamiąc przepisy, a tym samym narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo.

- Jak ustalili policjanci, zdarzenie miało miejsce w lipcu 2022 roku, na autostradzie A1 na terenie powiatu kutnowskiego. Na nagraniu widać jak kierowca BMW, z dużą prędkością wyprzedza wszystkie pojazdy pasem awaryjnym. W toku postępowania okazało się również, że kierowca jadąc dalej autostradą nie zachowywał minimalnego odstępu od poprzedzającego go pojazdu - mówi kom. Edyta Machnik.

Dzięki nagraniu z kamery samochodowej, którą udostępnił zgłaszający kierowca, policjanci ustalili personalia pirata drogowego. Był nim 27-latek z województwa pomorskiego.

- Nie mając nic na swoje usprawiedliwienie, za swoje zachowanie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Na jego koncie według starego jeszcze taryfikatora pojawiły się 4 punkty karne - dodaje kom. Edyta Machnik.

Przypomnijmy, 17 września 2022 roku weszła w życie kolejna nowelizacja przepisów ruchu drogowego. Zgodnie z którymi za wybrane wykroczenia w ruchu drogowym możemy uzyskać więcej punktów karnych, a w niektórych przypadkach zostać recydywistą i być „podwójnie" ukaranym, ale przede wszystkim pamiętaj kierowco o tym, że każde takie zachowanie stwarza realne zagrożenie na drodze.