wersja testowa serwisu

Plaża rekreacyjna, plac zabaw, obszar piknikowy i strefa ćwiczeń. Wkrótce kolejne zmiany nad Zalewem Miejskim w Łęczycy

Plaża rekreacyjna, plac zabaw, obszar piknikowy i strefa ćwiczeń. Wkrótce kolejne zmiany nad Zalewem Miejskim w Łęczycy
fot. Urząd Miejski w Łęczycy

Już wkrótce tereny nad Zalewem w Łęczycy ponownie przejdą metamorfozę. Wczoraj (15 lipca) rozstrzygnięto przetarg na zagospodarowanie terenu nad zachodnim brzegiem tego zbiornika wodnego.

- W dniu 15 lipca br. komisja przetargowa dokonała otwarcia i wyboru najkorzystniejszej oferty wykonawcy w ramach planowanego zadania zagospodarowania terenów rekreacyjnych nad zachodnim brzegiem zalewu pn. „Kompleks rekreacyjny – wały". Komisja wybrała firmę WALVI sp. z.o.o. z Siemiatycz z ofertą cenową 987 000 zł brutto i 60-miesięcznym okresem gwarancji i rękojmi - informują ELE24 przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

W ramach realizacji inwestycji prace będą obejmowały: wykonanie chodnika z kostki betonowej (szer. 2,0 m) ograniczonego obrzeżami; wykonanie dwóch biegów schodów betonowych z kostki przy wejściu na teren rekreacyjny z istniejącego ciągu pieszego od strony północnej; wykonanie pochylni dla osób niepełnosprawnych ruchowo na skarpie od strony ciągu pieszego od strony północnej; wykonanie utwardzenia terenu z kostki przy dojściach, stanowisku piknikowym ogniska, zadaszonym stanowisku piknikowym oraz urządzeniu placu zabaw-Młyńskim kole; montaż 19 szt. latarń oświetlenia LED wzdłuż chodnika, w tym 11 latarń z kamerami monitoringu terenu, a także montaż koszy, ławek i stojaków na rowery wzdłuż chodnika i przy obszarach rekreacyjnych.

Jak przekazali nam pracownicy łęczyckiego magistratu, ponadto wydzielone i wyposażone zostaną cztery obszary rekreacyjne:
1. Obszar 1 - Obszar piknikowy składający się z miejsca na ognisko oraz stanowiska piknikowego-altany z siedziskami
2. Obszar 2 - Wydzielona strefa ćwiczeń gimnastycznych z zestawem drążków
3. Obszar 3 - Plaża rekreacyjna zlokalizowana przy nabrzeżu zalewu, wyposażona w leżaki betonowe
4. Obszar 4 - Plac zabaw dla dzieci

Po podpisaniu umowy, które prawdopodobnie nastąpi w następnym tygodniu, wykonawca będzie miał trzy miesiące na zrealizowanie prac. Co ważne, władze Łęczycy nie wykluczają, że w kolejnych latach inwestycje na tym terenie będą kontynuowane.