wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja

Podawali się za policjantów CBŚ, chcieli okraść starszą kobietę. Grozi im po 8 lat więzienia

187D4F6A-7D7C-4D89-B8E5-32784204340C
fot. KPP w Zgierzu

Zgierscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy podając się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji chcieli oszukać 75-letnią kobietę. 21 i 22-latek usłyszeli już zarzuty oszustwa za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają: funkcjonariusze nigdy nie żądają wydania pieniędzy!

28 maja zgierscy kryminalni dostali sygnał, że w najbliższym czasie może dojść do próby oszustwa wobec osoby starszej przez nieznane wtedy jeszcze osoby podające się za funkcjonariuszy CBŚP.

Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i dowiedzieli się, że rzeczywiście z 75-letnią mieszkanką Zgierza skontaktował się telefonicznie jakiś mężczyzna.

- W rozmowie z pokrzywdzoną podawał, że jej pieniądze są zagrożone, a jego zadaniem jest ich zabezpieczenie. Fałszywy funkcjonariusz przekonywał, że kobieta musi wypłacić swoje oszczędności z banku i przekazać je w podanym miejscu - informują policjanci ze Zgierza.

Na szczęście kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą namierzyli oszustów na ulicach Zgierza i natychmiast ich zatrzymali.

- 21 i 22-latek noc spędzili w celi zgierskiego aresztu. Obaj usłyszeli już zarzuty oszustwa, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności - dodają policjanci. - Zatrzymani w przeszłości nie byli karani za konflikty z prawem. Na wniosek zgierskiej prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na 3 miesiące.