wersja testowa serwisu

Podsumowanie majowego weekendu na drogach powiatu łęczyckiego

policja-kamizelka

Podczas tegorocznej majówki na drogach powiatu łęczyckiego nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci pracowali na miejscu trzech kolizji, eliminując czterech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich, mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownice Skody i spowodował kolizję.

Tegoroczna majówka trwała od piątku 30 kwietnia do 3 maja. W tym czasie na drogach powiatu łęczyckiego doszło do trzech kolizji drogowych, policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. W roku poprzednim w analogicznym okresie na drogach naszego powiatu odnotowano trzy kolizje drogowe, funkcjonariusze zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierujących.

2 maja 2021 roku około godziny 17.00 policjanci pojechali na jedną z ulic w Łęczycy, gdzie kierowca osobowej skody zderzył się z zapakowanym autem. Jak się okazało 43-latek, który kierował osobówka miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy a jego losem zajmie się sąd.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na drogach głównie zależy od nas samych, od decyzji, które podejmujemy.

źródło: KPP w Łęczycy