wersja testowa serwisu

Policja na targowisku w Grabowie. Zatrzymano 46-latka

policja-auto-napis

Kryminalni z łęczyckiej komendy na targowisku w Grabowie zabezpieczyli papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Właścicielem kontrabandy okazał się 46-letni mieszkaniec pow. kutnowskiego. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego to blisko 900 złotych. Za taki czyn grozi wysoka kara grzywny albo pozbawiania wolności do lat 3, bądź obie te kary łącznie.

W środę, 27 stycznia policjanci wydziału kryminalnego pojechali na targowisko w Grabowie. Jak wynikało z ich ustaleń mogą być tam sprzedawane nielegalne wyroby tytoniowe. Śledczy namierzyli busa należącego do 46–latka. Okazało się, że mieszkaniec powiatu kutnowskiego ukrywał w nim kilogram krajanki tytoniowej i 400 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli nielegalną kontrabandę, której wartość podatku akcyzowego wstępnie oszacowano na blisko 900 zł.

Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy grozi wysoka kara grzywny albo pozbawiania wolności do lat 3, bądź obie te kary łącznie. Właściciel nielegalnych używek już wkrótce usłyszy zarzuty w tej sprawie.

źródło: KPP w Łęczycy