wersja testowa serwisu

Policja wydała komunikat w sprawie wczorajszych wypadków. "Nie ma pobłażania dla nietrzeźwych kierowców"

Policja wydała komunikat w sprawie wczorajszych wypadków. "Nie ma pobłażania dla nietrzeźwych kierowców"

Pomimo surowych konsekwencji grożących za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy, dodatkowo narażając innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo. Tak było minionej doby, gdzie nietrzeźwi kierowcy byli sprawcami dwóch zdarzeń drogowych. W jednym ucierpiała 19 – letnia pasażerka bmw. Konsekwencje prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu to wysoka grzywna, zatrzymane prawo jazdy i kara do 2 lat więzienia.

W czwartek, 10 września służby ratunkowe interweniowały przy dwóch zdarzeniach, do których doprowadzili pijani kierowcy. Pierwsze miało miejsce w Jarochowie, a drugie w Ksawerowie. Poniżej publikujemy aktualne ustalenia policjantów, które zostały opublikowane w dzisiejszym komunikacie.

Komunikat policji: 

10 września 2020 roku około godz. 20.15 policjanci pojechali do miejscowości Ogrodzona, gdzie drogą K91 porusza się BMW, którego kierowca może być nietrzeźwy. Kiedy zauważyli opisany pojazd zawrócili i używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego ruszyli za autem.

Kierowca osobówki chcąc uniknąć kontroli zaczął uciekać z coraz to większa prędkością. Okazało się, że ucieczkę zakończył w miejscowości Jarochów, gdzie autem uderzył w słup energetyczny następnie w przydrożne drzewo po czym w wiatę przystanku.

Kiedy pojawili się policjanci, BMW było już rozbite a w jego wnętrzu był 46 – letni mieszkaniec pow. łęczyckiego i 19 – letnia pasażerka. Kobieta z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Na szczęście obrażeń, których doznała nie zagrażają jej życiu. Natomiast w organizmie mężczyzny było blisko 2,5 promila alkoholu.

W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości trafił do policyjnego aresztu. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie przez łęczyckich policjantów pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Pościg policyjny za pijanym kierowcą BMW. Auto rozbiło się o przystanek autobusowy

O godzinie 20:40, do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w miejscowości Jarochów . Według naszych ustaleń, łęczycka policja otrzymała informację o kompletnie pijanym kierow...

Tego samego dnia około godz. 20.35 skrajnie nieodpowiedzianym zachowaniem wykazał się kolejny mieszkaniec powiatu łęczyckiego. 47 – latek mając ponad 2 promile alkoholu wsiadł za kierownicę Volkswagena Caddy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń na prostym odcinku drogi zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście poza nim nikt nie ucierpiał w tym wypadku.

Konsekwencje prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu to wysoka grzywna, zatrzymane prawo jazdy i kara do 2 lat więzienia.

PAMIĘTAJMY! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Zmasakrowany Volkswagen Caddy - kierowca kompletnie pijany

Tuż przed godziną 22:00 do stanowiska kierowania łęczyckiej straży pożarnej, wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypadku pojazdu osobowego, który uderzył w drzewo. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej - PSP Łęczyca i OSP Stara Sobótka oraz ...