wersja testowa serwisu

Policja z wizytą w szkole z Zalesiu! Czego uczyli się najmłodsi?

policja-w-asku
KPP Łask

O aspektach bezpiecznego poruszania się po drodze rozmawiał policyjny profilaktyk w czasie spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Zalesiu. Działania te doskonale wpisują się w akcję pod nazwą „ROAD SAFETY DAYS" w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Od 16 do 22 września 2021 roku w całej Unii Europejskiej, w tym w Polsce, odbywa się akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS. Policjanci ruchu drogowego i prewencji na terenie całej Europy, a także w Polsce w tych dniach prowadzą szereg działań prewencyjno - edukacyjnych. Głównym celem jest edukowanie i promowanie bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego oraz zmniejszenie ilości ofiar śmiertelnych na drogach.

Jedną z grup, do której skierowana jest akcja są dzieci i młodzież szkolna, która niedawno rozpoczęła rok szkolny i jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego poruszają się drogami. Dlatego powyższa akcja dobrze wpisuje się w spotkania policjantów profilaktyków z uczniami szkół.

Do jednego z takich spotkań doszło w poniedziałek, 16 września 2021 roku, w Szkole Podstawowej w Zalesiu, gdzie policyjny profilaktyk rozmawiał o konieczności noszenia elementów odblaskowych i prawidłowym poruszaniu się pieszych i rowerzystów po drogach. Uczestnicy takich spotkań nie tylko słuchali cennych rad, ale również zadając pytania, włączyli się w dyskusję o ich bezpieczeństwie na drodze. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łasku.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łasku w ramach tej akcji przez cały tydzień prowadzą na drogach powiatu wzmożone działania, których głównym celem jest ograniczenie liczby zdarzeń na drogach, a tym samym poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg. Policjanci podczas tej akcji zwracają szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierujący, stosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci, korzystanie z telefonów bez zestawu głośnomówiacego, stan techniczny pojazdów, jak również trzeźwość uczestników ruchu drogowego. Mundurowi sprawdzają również pieszych poruszających się po drogach, czy przechodzą przez jezdnię w prawidłowy sposób i miejscu do tego wyznaczonym, czy korzystają z elementów odblaskowych.