wersja testowa serwisu

Policjanci edukowali uczniów z Topoli Królewskiej i Siedlca

Policjanci edukowali uczniów z Topoli Królewskiej i Siedlca

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły", policjanci z Łęczycy prowadzą cykliczne spotkania z dziećmi z terenu powiatu, gdzie przekazują informacje dotyczące prawidłowych zachowań w ruchu drogowym. Tym razem mundurowych wspierał przedstawiciel WORD w Skierniewicach, a lekcje bezpieczeństwa były skierowane do pierwszoklasistów.

10 września policjanci ruchu drogowego wraz z przedstawicielem WORD w Skierniewicach spotkali się z pierwszakami szkoły podstawowej w Topoli Królewskiej i Siedlcu. Wszystko po to, aby nauczyć bezpieczeństwa najmłodszych, którzy rozpoczynają swoją edukację. Milusińscy poznali znaczenie kolorów sygnalizatora świetlnego, gdzie mogą spotkać takie urządzenia, i jak je wykorzystać, aby prawidłowo dotrzeć na drugą stronę jezdni.

Po lekcji właściwego korzystania z przejść dla pieszych nie zabrakło informacji o poruszaniu się po drogach. Tutaj poruszono kwestię odblasków i jak ważną rolę odgrywają po zmroku. Zachęcając do ich noszenia każdy z obecnych pierwszoklasistów otrzymał je, aby służyły im w bezpiecznej drodze do, jak i ze szkoły.

info: KPP w Łęczycy