wersja testowa serwisu

Policjanci i sanepid z Łęczycy prowadzą wspólne kontrole

komenda-policji-leczyca

Policjanci z łęczyckiej komendy wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej prowadzą wzmożone kontrole placówek handlowo-usługowych, oraz środków komunikacji zbiorowej na terenie powiatu. Funkcjonariusze sprawdzają czy przestrzegane są nakazy i zakazy związane ze stanem epidemii. Osoby, które nie stosują się do obecnych obostrzeń muszą liczyć z konsekwencjami.

Funkcjonariusze z łęczyckiej komendy nie ustają z działaniami mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. W tym celu policjanci wspierani przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej prowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne w zakresie przestrzegania obowiązujących obostrzeń.

Przedstawiciele służb kontrolują placówki handlowo-usługowe, środki komunikacji zbiorowej, sprawdzając czy wszyscy pamiętają o używaniu maseczek i zachowaniu dystansu. Osoby, które nie stosują się do obecnych obostrzeń muszą liczyć się z karą, którą może być nałożenie grzywny lub skierowanie wniosku do sądu, a nawet kary administracyjnej.

- Pamiętajmy, że celem naszych działań jest troska o życie i zdrowie wszystkich mieszkańców. Dlatego apelujemy o odpowiedzialność, rozsądne zachowanie w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń wszystkich służb - mówią mundurowi.