Policjanci i strażacy dbają o bezpieczeństwo nad wodą. Za nami wspólna akcja

261-15387_20220819-114754_1
fot. KPP w Łęczycy

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjanci i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy zawitali nad zalew miejski. Tam, czuwając nad bezpieczeństwem odwiedzających, edukowali jak właściwie korzystać z uroków takich miejsc.

Bezpieczne wakacje - to wciąż jedno z głównych zadań policjantów. Dlatego, aby takie pozostały nieustannie mundurowi prowadzą w tym zakresie działania. Tym razem, dzielnicowi z rejonu miasta zorganizowali akcję profilaktyczną wspólnie ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy w rejonie zalewu miejskiego. Wszystko to w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". 

Tam mieszane patrole kontrolowały linie brzegową, czuwając nad bezpieczeństwem mieszkańców korzystających z uroków tego miejsca. Na terenie rekreacyjnym mundurowi edukowali z zakresu bezpiecznego wypoczynku nad wodą w tym również z udzielania pierwszej pomocy.

Zasady bezpieczeństwa nad wodą:
1. Pływaj w miejscach dozwolonych i strzeżonych, tam gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.
2. Przestrzegaj regulaminu kąpieliska i stosuj się do zaleceń służb.
3. Nie korzystaj z kąpieli w zbiornikach takich jak żwirowiska czy stawy. Są one często zanieczyszczone, zarośnięte i mają niepewne dno.
4. Nigdy nie pływaj samotnie. Jeśli wybierasz się nad wodę poinformuj najbliższych gdzie się wybierasz i kiedy planujesz wrócić.
5. Nie pływaj w czasie burzy, mgły i porywistego wiatru. Złe warunki atmosferyczne są przyczyną wielu wypadków.
6. Nie skacz do wody w nieznanych miejscach. Stanowczo zabronione są skoki „na główkę".

źródło: KPP w Łęczycy

Zobacz zdjęcia: