wersja testowa serwisu
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24

Policjanci kontrolowali prędkość w miejscowości Błonie. 24-letnia kobieta straciła prawo jazdy

policja-kamizelka

Minionej doby policjanci ponownie skontrolowali prędkość na drodze w miejscowości Błonie. Konsekwencją niestosowania się do jej ograniczenia w obszarze zabudowanym była m.in utrata uprawnień na trzy miesiące. Pamiętajmy, że prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

W czwartek, 9 kwietnia policjanci ruchu drogowego z łęczyckiej komendy skontrolowali prędkość na drodze w miejscowości Błonie. Mundurowi poza niekorzystaniem w czasie jazdy z pasów bezpieczeństwa, czy niewłaściwym wyprzedzaniem ujawnili tam również wykroczenia dotyczące niestosowania się do ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym.

- Konsekwencje przekroczenia prędkości o 48 km/h więcej niż dozwolona spotkały mieszkańca powiatu łęczyckiego, a dodatkowe poza karą grzywny poniosła również 24 – letnia kierująca Volkswagenem. Za jazdę z prędkością 108 km/h w obszarze zabudowanym straciła prawo jazdy na trzy miesiące - podaje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

Pamiętajmy, że prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze i stosowanie się do znaków i przepisów drogowych.