wersja testowa serwisu

Policjanci odzyskali koparko-ładowarkę wartą pół miliona złotych

261-129541
fot. KPP w Łęczycy

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami z łęczyckiej komendy odzyskali skradzioną koparko-ładowarkę wartą pół miliona złotych. W związku z tą sprawą zatrzymano 24-latka, który odpowie za kradzież z włamaniem maszyny budowlanej. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy.

1 maja 2021 roku policjanci z łęczyckiej komendy zostali zawiadomieni o kradzieży koparko-ładowarki wartej pół miliona złotych. Maszyna miała zostać skradziona z placu budowy znajdującego się w rejonie remontowanego odcinka drogi krajowej nr 91 w Łęczycy.

Traktując takie sprawy priorytetowo miejscowi policjanci nawiązali współpracę z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W rezultacie łódzcy kryminalni 4 maja namierzyli skradzioną maszynę na terenie jednej z ulic w Aleksandrowie Łódzkim, a w niej 24-latka. Dzięki skoordynowanym działaniom funkcjonariuszy obu jednostek mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odzyskane mienie jeszcze tego samego dnia trafiło do właściciela.

Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mieszkańcowi powiatu zgierskiego zarzutu kradzieży z włamaniem koparko-ładowarki. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy, która skieruje wniosek do sądu o tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

źródło: KPP w Łęczycy