Policjanci podsumowali minione wakacje. Jak wyglądał stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym?

policja-auto-napis

Za nami okres letniego wypoczynku, który związany był z częstszymi podróżami. W trakcie ponad dwumiesięcznych wakacji na terenie powiatu łęczyckiego doszło do 54 kolizji i 9 wypadków, w których rannych zostało 17 osób. W tym czasie policjanci wyeliminowali 47 nietrzeźwych kierujących.

Tegoroczne wakacje, które rozpoczęły się 27 czerwca już za nami. W trakcie ponad dwumiesięcznego wypoczynku nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci. Ze szczególną uwagą sprawdzali czy kierowcy stosują się do przepisów i znaków drogowych, zwłaszcza tych dotyczących ograniczenia prędkości oraz czy za kierownice wsiadają trzeźwi.

- W trakcie minionych wakacji na drogach powiatu łęczyckiego doszło do 54 kolizji i 9 wypadków, w których rannych zostało 17 osób. W tym czasie policjanci poddali kontroli stanu trzeźwości 2704 kierowców, ujawniając 47 nietrzeźwych. Mundurowi ujawnili 553 przypadki złamania ograniczenia prędkości, z czego 7 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 więcej w obszarze zabudowanym - mówi asp. sztab. Mariusz Kowalski. - Dla porównania w trakcie ubiegłorocznych wakacji odnotowaliśmy 8 wypadków, w których rannych zostały 11 osób. Policjanci interweniowali przy 100 kolizjach drogowych, a 46 pijanych kierowców zostało wyeliminowanych z ruchu. Prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 więcej w obszarze zabudowanym straciło 14 kierowców.