wersja testowa serwisu

Policjanci podsumowali wakacje. Ponad 100 zdarzeń drogowych - kilka osób rannych, jedna zmarła

ZRM-noc

Za nami okres letniego wypoczynku, który związany był z częstszymi podróżami. W trakcie ponad dwumiesięcznych wakacji na terenie powiatu łęczyckiego doszło do 105 zdarzeń drogowych, w których śmierć poniosła jedna osoba. W tym czasie policjanci wyeliminowali 54 nietrzeźwych kierujących, to jest o 23 więcej niż podczas ubiegłorocznych wakacji.

Za nami ostatni weekend tegorocznych wakacji, które rozpoczęły się 19 czerwca 2019 roku. W trakcie ponad dwumiesięcznego letniego wypoczynku nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci. Ze szczególną uwagą sprawdzali między innymi czy kierowcy stosują się do znaków drogowych oraz ograniczeń prędkości, czy podróżujący są zapięci w pasy bezpieczeństwa i oczywiście, czy osoba za kółkiem jest trzeźwa.

W trakcie tych wakacji na drogach powiatu łęczyckiego doszło do 105 zdarzeń drogowych, z czego 7 to wypadki, w których rannych zostało 9 osób, a jedna poniosła śmierć. Do zdarzenia doszło 7 lipca 2019 roku w Witoni. Rowerzysta zderzył się z autem osobowym. W wyniku doznanych obrażeń 84- letni kierowca jednośladu zmarł w szpitalu.

Dla porównania w trakcie ubiegłorocznych wakacji odnotowano 11 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a 11 zostało rannych. Policjanci pracowali przy 92 kolizjach drogowych.

Ponadto stróże prawa wyeliminowali 54 nietrzeźwych kierujących, to jest o 23 więcej niż w 2018 roku.

info: KPP w Łęczycy