wersja testowa serwisu

Policjanci podsumowali weekend na drogach w powiecie łęczyckim

pijany-kierowca---butelka-auto-kluczyk

W ciągu minionego weekendu policjanci na drogach powiatu łęczyckiego zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących. W organizmie 27-letniego rowerzysty było dwa i pół promila alkoholu, a kierowca Opla Zafiry miał blisko pół promila i stracił prawo jazdy. Kolejne uprawnienia policjanci zatrzymali za przekroczenie prędkości w zabudowanym o 61 km/h.

Za nami kolejny weekend wakacji i jak pokazują działania mundurowych wciąż rośnie liczba nietrzeźwych kierowców. Tylko od piątku do niedzieli policjanci zatrzymali ich pięciu, z czego trzech „wpadło" w niedzielę. Na terenie gminy Witonia około południa dwa i pół promila miał 27-letni rowerzysta a podróżujący wraz z nim kolejny, 44-letni cyklista miał blisko dwa. Godzinę wcześniej na jednej z ulic w Witoni mundurowi zatrzymali 36-letniego kierowcę opla zafiry. W organizmie mieszkańca powiatu poddębickiego było 0,42 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy a o jego losie zadecyduje sąd. Uprawnienia na trzy miesiące stracił kolejny „pirat drogowy", którego policjanci namierzyli w Leźnicy Małej. Tam 33-latek osobówką w obszarze zabudowanym pędził 111km/h.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę za kierownicą. Bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od tych, którzy się po nich poruszają.

źródło: KPP w Łęczycy