wersja testowa serwisu

Policjanci ponownie skontrolowali kierowców na przebudowywanej DK91. Tym razem przeprowadzili akcję "Czerwone światło"

Policjanci ponownie skontrolowali kierowców na przebudowywanej DK91. Tym razem przeprowadzili akcję "Czerwone światło"

Policjanci wydziału ruchu drogowego z łęczyckiej komendy przeprowadzili działania „Czerwone światło". Funkcjonariusze zwracali uwagę na stosowanie się do sygnalizacji świetlnej egzekwując wjazd na czerwonym świetle. Mundurowi nadzorem objęli remontowy odcinek drogi krajowej a kierowcy, którzy zignorowali sygnały musieli liczyć się z surowymi konsekwencjami.

8 czerwca policjanci wydziału ruchu drogowego z łęczyckiej komendy przeprowadzili wzmożone działania pn. „Czerwone Światło". Na terenie miasta funkcjonariusze zwracali uwagę na przestrzeganie przez kierujących pojazdami przepisów ruchu drogowego, a w szczególności stosowanie się do sygnałów wyświetlanego na sygnalizatorach świetlnych, zwłaszcza czerwonego.

Stróże prawa skupili swoja uwagę na rejonie drogi krajowej nr 91 w Łęczycy, gdzie w związku z jej przebudowa ruch na wyznaczonych odcinka odbywa się wahadłowo.

- Tam nie wszyscy kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń, co może prowadzić do tamowania ruchu, bądź tzw. sytuacji kolizyjnych. W trakcie wczorajszych działań funkcjonariusze ujawnili 8 przypadków wjazdu za sygnalizator przy czerwonym świetle. Sprawcy wykroczeń musieli liczyć się z karą grzywny w wysokości do 500 zł i 6 punktami karnymi - informuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy. - Przypominamy, że żółte światło na sygnalizatorze oznacza już zakaz wjazdu, nakaz zatrzymania się. Brak uwagi oraz pośpiech kierowców są przyczynami większości poważnych zdarzeń drogowych. W związku z tym apelujemy do wszystkich osób poruszających się po drogach o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, nie tylko w miejscach monitorowanych przez patrole policji.