wersja testowa serwisu
  • Restauracja
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • BHP Łęczyca

Policjanci sieradzkiej komendy ujawnili domową uprawę konopi

Policjanci sieradzkiej komendy ujawnili domową uprawę konopi

Policjanci wydziału kryminalnego sieradzkiej komendy zatrzymali 27 – latka, u którego na terenie posesji ujawnili kilka rosnących krzewów konopi. W czasie przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli kilkanaście gramów marihuany. Za powyższe przestępstwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Sieradzcy kryminalni weryfikując posiadane wcześniej informacje o nielegalnej uprawie konopi na jednej z posesji w gminie Burzenin, w godzinach wieczornych 14 lipca 2020 roku pojechali pod wytypowany adres. Zastali tam 27 – letniego mężczyznę oraz jego żonę. W pobliżu domu, policjanci ujawnili rosnące w gruncie kilka krzewów konopi indyjskich. Mężczyzna przyznał się funkcjonariuszom, że uprawa należy do niego. Jak oświadczył nasiona marihuany kupił przez Internet. 

Policjanci przeszukali również mieszkanie 27 – latka. W szafkach kuchennych ujawnili kilka słoików z suszem roślinnym, w których łącznie było ponad 18 gramów marihuany. 27 – latek został zatrzymany i przewieziony do sieradzkiej komendy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Na drugi dzień usłyszł zarzuty posiadania środków odurzających oraz nielegalnej uprawy konopi. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za uprawę konopi grozi do 8 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KPP Sieradz